Güncel Stajyer Arayan Firmalar Listesi

Güncel Stajyer Arayan Firmalar Listesi

Staj yeri bulmak artık her öğrenci için iş bulmak gibi bir hal aldı ve genelde okullardaki mühendislik ve meslek liselerinde okuyan öğrencilerin okulları tarafından zorunlu stajlara tabi tutulması rekabeti arttırdığı gibi bunun yanında staj yeri bulmayı da zorlaştırıyor her sene staj yapması gereken öğrencilerde stresli ve sıkıntılı staj arayışı başlıyor bizde bu yazımızda öğrenciler için Stajyer arayan firmalar listesini verdik bu firmalar her sene aynı sayıda stajyer almasalar bile  genellikle her yıl stajyer kabul etmektedirler işte o liste.

Hayati Önem Taşıyor

Staj aslında çoğu öğrenciye eziyet gibi gelse de aslında staj hayati önem taşıyor çünkü bir öğrencinin öğrencilik hayatında staj yapması aslında çok güzel bir fırsat çünkü öğrenci staj yaparken iş hayatını görmüş ve staj bitiminde iş hayatını belkide öğrenmiş olacak bu öğrenci için çok güzel bir tecrübedir aynı zamanda çoğu firma staj fırsatı verdiği öğrencilerinin staj kariyeri olumlu geçmesi durumunda o öğrenciye okul sürecinin sonunda iş imkanı tanıyabiliyor yani staj yaptığınız yerde iş bulma fırsatınız da bir hayli artıyor bu yüzden staj yapmak öğrenciler için kaçınılmaz bir fırsat.

1-)YILDIZ HOLDİNG

500 den fazla öğrenciye staj imkanı sağlayan YILDIZ HOLDİNG stajyerlerini genel yetenek sınavı,ingilizce sınavı,vaka çalışmaları ve mülakatlar sonucu 3 binden fazla staj başvurusu içerisinden değerlendirme yapıyor.

2-)TOFAŞ 

Öncelikli olarak mühendislere imkan tanıyor.

Genellikle makina,otomotiv,elektrik vb alanlarda öğrenim gören lise ve lisans öğrencilerine fırsat tanıyan firma 535 öğrenciye bu fırsatı sağlıyor.

3-)ING BANK 

Hem lise hemde üniversiteli adayları değerlendiren firma yaz döneminde stajyerlerini kabul edip stajyerlerine ileride iş imkanı sağlıyor.

4-)UNILEVER

firmanın resmi sitesinde tüm ayrıntılara yer verilmiştir.

5-)LC WAİKİKİ

Beş yüz öğrenciye staj imkanı sağlıyor.

6-)HİLTON İSTANBUL BOMONTİ 

40 gence staj imkanı verecek olan firma başvuruları bomonti.hr@hilton.com adresinden almaktadır.

7-)LOGO GRUP

C#, SQL Server TSQL , HTML, CSS, Java Script, İnternet teknolojileri vb. bilgisayar bilimleri hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerini mülakat ve bazı testlerden geçirerek alıyor.

8-)COCA-COLA TÜRKİYE 

www.coca-colacompany.com/careers/internship-opportunities adresinden stajyer başvurularını alan firma yılın her günü stajyer başvurularını kabul etmektedir.

9-)E&Y

100 öğrenciye imkan tanıyacak.

10-)VODAFONE TÜRKİYE

Vodafone Türkiye de staj yapmak isteyen öğrencilerin çok iyi bir ingilizce bilgisine sahip olmaları gerekiyor.

11-)RİOT GAMES

ayrıntılı bilgi firmanın resmi web sitesinde bulunmaktadır.

12-)TÜRK TELEKOM GRUBU 

www.ttstartt.com.tr stajyer programına ait ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.

13-)MONİTİSE 

Stajyerlerine sgk , yol parası, ve yemek imkanı tanıyor.

14-)YILDIZ HOLDİNG

500 den fazla öğrenciye staj fırsatı sunan firma genellikle yaz aylarında stajyer alımı yapıyor firmanın staj programına dahil ayrıntılı bilgiyi yıldızholding.com.tr den bulabilirsiniz.

15-)STARPET

Her yılın mayıs ayında staj alımlarına başlayan starpet türkiye haziran-eylül arası tarihlerde lise ve üniversite öğrencilerini staj programına kabul etmektedir.

16-)FLORENCE NİGHTİNGALE GRUP

Sağlık alanında bir firma olduğu için genellikle üniversitelerin sağlık bölümlerinden ve liselerden sağlık meslek liselerine fırsat tanıyan bir firmadır.

17-)PEPSİCO TÜRKİYE

Genellikle üniversite 3. ,4. ve yüksek lisans öğrencileri staj programına kabul eden Türkiye de GO programı olarak tanınan programda her stajyere bir koç veriliyor.

18-)TÜRK HENKEL 

Genellikle ihtiyaç olan bölümlere göre stajyer alımı yapan firmanın her bölümdeki öğrenciye uygun staj imkanı sağlıyor firmanın stajyer alımı için belli bir tarihi yok.

19-)BEĞENDİK MARKETLER

Heryıl 40 stajyere fırsat veren firmanın başvurularının belli bir tarihi yoktur başvuruya dair ayrıntılar firmanı resmi sitesinde bulunmaktadır.

20-)TEKNOSA 

Genellikle stajyer programına dahil ettiği öğrencilerle gelecekte beraber çalışmayı planlayan firma adeta geleceğe yatırım yapıyor firmanın stajyer programını ayrıntılarıyla kendi resmi sitesinden bulabilirsiniz.

21-)TOYOTA TÜRKİYE

Toyota Türkiye her yıl 15 gence staj imkanı sağlamayı hedefliyor firmanın verdiği staj eğitimi çok öğretici ve faydalı oluyor.

22-)BOYNER HOLDİNG

Firma Zorunlu staj programına dahil olan öğrencilere öncelik tanıyor.

23-)ETİYA

haziran-ekim ayları arasında stajyerleri bünyesine katan firma başvuruları ik@etiya.com adresinden almaktadır ayrıca firma stajyerlik döneminde her öğrenciye dizüstü bilgisayar vermektedir.

24-)YAPI KREDİ 

Başvurularını nisan-mayıs ayları aralığında alan bankacılıkta hedefi olan öğrenciler için yazılımı ,bankacılık,muhasebe vb alanlarda staj imkanı sağlayan firma başvurularını www.kariyerim.yapikredi.com.tr adresinden kabul etmektedir.

25-)NETAŞ

Yazılım alanında kariyer hedefleyen öğrenciler için öncelikli itü,boğaziçi,odtü vb. üniversitelerde eğitim gören lisans öğrencileri başvurabilir firmanın resmi sitesinde ayrıntılar bulunmaktadır.

26-)SAHİBİNDEN.COM  

Lisans öğrencilerine staj imkanı sağlayan firma her yıl 20 öğrenciye staj imkanı sağlıyor 1-31 mart tarihleri arasında stajyer alımı yapan firma başvuruları www.sahibinden.com adresinden almaktadır.

27-)SHELL 

Stajyer alım tarihi belli olmayan firma her yıl 50 civarında öğrenciye staj verme imkanı sağlıyor başvuruları firmanın resmi sitesinden alınıyor.

28-)PEGASUS HAVA YOLLARI

Genellikle lisans öğrencilerine staj imkanı sağlayan firma not ortalamasına önem veriyor.

29-)MCDONALD’S

Zorunlu staj programına dahil olan öğrencilere öncelik tanıyan firma başvuruları  www.anadolukariyerim.com adresinden almaktadır muhasebe,mühendislik,gıda vb. alanlarda staj imkanı sağlıyor firma.

30-)TURKCELL GRUP

Her yıl 500 den fazla stajyere fırsat veren firmanın başvurularının belli bir tarihi yoktur başvuruya dair ayrıntılar fwww.turkcell.com.tr de bulunmaktadır.

31-)PWC

Bu sene 350 stajyere fırsat veren firmanın başvurularının belli bir tarihi yoktur başvuruya dair ayrıntılar firmanı resmi sitesinde bulunmaktadır.

32-)GARANTİ BANKASI 

3000 adayın değerlendirileceği stajyer programında bankacılıkta kariyer yapmak isteyen her bölümden öğrenci alınacaktır haziran ve ekim ayları arası yaz dönemi staj programı bulunmaktadır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir