Bilgisayar Aniden Kapanıyor Nedeni Ve Çözümü

Bilgisayar Aniden Kapanıyor Nedeni Ve Çözümü

Bilgisayar Aniden Kapanıyor Nedeni

Bilgisayarlarda görülen aniden kapanma sorunu  ,laptop aniden kapanıyor ,laptop birden bire kapandı gibi sorunların nedenini ve çözümünü bu yazımızda ele aldık bu sorunun bilgisayarınızın yeni veya eski olmasıyla hiç bir ilgisi olmayıp genellikle donanımsal bir sorun olduğunu görüyoruz. Bu sorunun çeşitli nedenleri de olabilir bunlar;

  • Batarya ile ilgili sorun olabilir
  • Yazılımsal bir hata olabilir
  • Donanımsal bir temassızlık olabilir
  • Bilgisayarınızın aşırı ısınmasından kaynaklanabilir
  • Bilgisayarınıza bulaşmış bir Virüs olabilir

Ama genellikle bataryadan kaynaklı olduğunu görüyoruz çünkü rastladığımız bu hataların genelinde format atma , bilgisayarı sıfırlama gibi alternatiflerin işe yaramadığını görüyoruz ve sonuç olarak teknik servisin olaya nokta koyduğunu görüyoruz peki ne yapmalıyız.

Bilgisayar Aniden Kapanıyor Çözümü

Arkadaşlar bu sorunun çözümünü adım adım anlatacağım bu adımları uyguladığınız taktirde forumlar vs. dolaşmanıza gerek kalmayacaktır.

  1. İlk olarak bilgisayarınızı kapatın ve bataryasını çıkartıp batarya temizleme işlemini uygulayın fakat bilgisayarınız yeniyse bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
  2. Format atmak , Format atma işlemini mecburen gerçekleştireceğiz arkadaşlar çünkü eğer yazılımsal yani Virüs vs. kaynaklı bir sorun ise format atmak işimize yarayabilir. Format atyıktan sonra bilgisayarı kullanın ve aynı sorunla tekrar karşılaşırsanız  genelde format atmanında bu soruna çare olmadığını çevremizden gördük son çare donanımsal bir sorun olduğunu ve büyük ihtimalle bataryadan kaynaklı bir temassızlık vb. bir sorun olduğunu ve çözümü teknik servisin halledebileceğini anlıyıruz.
  3. Teknik servise götürüyoruz

Hazırlayan : Yusuf TAYLAN 

 

 

Bilgisayar Aniden Kapanıyor Nedeni Ve Çözümü” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir