E-Devletten Usulsüz Kesilen Parayı Geri Alma

E-Devletten Usulsüz Kesilen Parayı Geri Alma

Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/iade İşlemleri (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)

Evet arkadaşlar yepyeni bir yazı ile hepinize merhaba bu yazıda e-devlet üzerinden önceden kullandığınız bir hat veya abonelik iptalinden sonra o hat şirketinin sizden aldığı usulsüz parayı devletin vatandaşlarına geri verme kararından sonra varsa öyle bir hakkınız nasıl geri alacağınızdan bahsedeceğim.

Peki bu hatlar neler Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu Tv gibi İşletmecilerinden oluşmaktadır. Bunlar vodafone , Turkcell , TTNET vb. hatlardır bu hatlarda herhangi birisine daha önceden abone olup abonelikten çıktıysanız veya aboneliğinizi iptal ettiyseniz bu hat firmalarının size borcu olabilir. Şimdi bu BORÇ/ALACAK işlemini nasıl sorgulayıp paranız varsa paranızı nasıl alacağınızı göstereceğim.

Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama

1-) E-Devlete giriş yapıyoruz.

2-) Ardından resimde gösterildiği gibi arama kısmına gelerek hat yazıyoruz ve ilk çıkana tıklıyoruz.

3-) Tıkladıktan sonra çıkan sayfada kullandığınız ve abonelikten çıktığınız hatların ALACAK/BORÇ bilgisi çıkacaktır. Eğer alacağınız varsa resimdeki gib tahsil et diyoruz.

4-) Tahsilete tıkladıktan sonra önümüze çıkan sayfada devlet bizden iban numaramızı vs. istiyor o bilgileride girdikten sonra paranız 1 hafta 10 gün içerisinde hesabınıza yatıyor güle güle kullanın.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir