Stres’ten Nasıl Kurtuluruz

Stresten Nasıl Kurtuluruz

Merhaba arkadaşlar bu yazımda Stresten nasıl kurtulabiliriz,çok stres yapmak,strese neden olan şeyler,stres yapmanın sonuçları nelerdir gibi stres yapan insanların karşılaşabileceği sorunlardan bahsedeceğim öncelikle ben bu yazıyı niye yazıyorum diye merak ederseniz şöyle söylemem gerekecek bu yazıyı yazmamdaki amaç kendimin de zaman zaman strese giriyor olmam ve çevremde çok stresli insan görmem peki ben bu stresten nasıl kurtuluyorum sizde bu yöntemlerle stresten kurtulabilecek misiniz göreceğiz.

Neden Stres Yaparız 

Öncelikle neden stres yaparız konusuna gelelim arkadaşlar bu konu aslında çok karmaşık bir konudur çünkü stres yapmanın çok farklı nedenleri olabilir fakat genel nedenine bakarsak dünyadaki gelecek kaygısı ve bu kaygıların sonucunda oluşan korku insanları strese sokmaktadır. İnsanlar sürekli en iyisine sahip olmak isteyen varlıklar olduğu için stresten hiç bir zaman kurtulamazlar çünkü stres onlar için bir besin kaynağı haline gelmiş ve alışkanlık yapmıştır evet yanlış yazmıyorum stres insanlar için alışkanlık haline gelmiş bir davranıştır tabi bu benim kanım yani kısacası insanların stres yapmalarındaki temel neden korkudur korkunun kaynağı ise gelecek kaygısıdır.

Kimler Stres Yapar

Genellikle iş hayatına atılmayı bekleyen yeni mezunlar bu konuda çok dertli ve streslidir çünkü daha demin bahsini ettiğim gelecek kaygısı bu insanlarda zirve yapmış durumdadır. Tabi en çok stres yapan kısım özel sektörde iş bulmaya çalışan kısımdır sizce bu insanlar stres yapmakta haksızlar mı? bence haksız değiller çünkü yıllarca emek verilen okuma uğraşı sonucunda insanların emeklerinin karşılığını beklemesi en doğal hakları fakat olaya birde diğer taraftan bakalım tabi ondan önce stres yapmanın zararlarına bakalım.

Stres Yapmanın Zararları

Stres yapmak zararlı mıdır? bu soruyu hiç duymamış olayım arkadaşlar stres yapmak kesinlikle insan sağlığına hem bedenen hem psikolojik men çok zararlıdır stres yapan insanlarda en sık görülen sorun saçların dökülmesidir bence bu stres yapmamanız için büyük bir neden aynı zamanda stres mide ye çok zararlıdır. Stres yapan insan korkar ve korku insan psikolojisinde telaşa yol açar , telaşlı bir insanın hiç bir konuda doğru şeyler yapmasını beklemeyin kısacası stres kesinlikle sağlığımıza ve psikolojimize çok zararlıdır. Şimdi geldik en önemli konuya Stresten nasıl kurtuluruz ?

Stresten Nasıl Kurtuluruz

Arkadaşlar öncelikle derin bir nefes alın ondan sonra sorun kendinize ben neden stres yapıyorum bu kadar stres yapıp kendimi yıpratmama sebep olan şey nedir  yada bu korkularımın sebebi ne ben neden kimden bu kadar korkuyorum hayata karşı olan bu hırs ne diye bu soruları kendinize sorun arkadaşlar emin olun sizde çok saçma şeyler için stres yaptığınızın aslında bunlarında gelip geçeceğini hayatın tüm zorluklara ve güzelliklere rağmen devam ettiğini hayattaki en önemli şeyin huzur olduğunu ve hayatta paradan çok daha değerli şeyler olduğunu sakın unutmayın arkadaşlar siz hayatı çok fazla ciddiye alırsanız hayat sizi yutar arkadaşlar biraz sakin olun keyfinize bakın her şey olacağına varır başkalarının hırsına kapılıp kendinizi mutsuz etmeyin. Streslerinizin bitmesi isteklerinizi elde edebilmeniz dileğiyle hoşçakalın arkadaşlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir