En İyi Mesajlaşma Programları

En İyi Mesajlaşma Programları

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda mesajlaşmak için en iyi programlar,ücretsiz mesajlaşma programları, bedava mesajlaşma uygulamaları,en çok kullanılan mesajlaşma programları gibi mesajlaşmak için kullanabileceğiniz mesajlaşma programlarını sıraladık ve sizlere mesajlaşmak için en iyi programlar listesini verdik buyrun.

1- Whatsapp

En çok kullanılan mesajlaşma programı olan whatsapp 400 milyondan fazla aktif kullanıcı kitlesi ile 1.sıradaki yerini hiç bir rakibine vermeye niyeti yok mesajlaşma programlarında adeta bir devrim niteliğindeki bu uygulamanın piyasaya sürülmesinin ardından Android ve IOS cihazlarda kullanıcıların normal telefonun kedni tarifesinden ücretlendirilen mesaj uygulaması yerine whatsapp’ı kullandıkları ortaya çıkmıştır,kullanışlı olması ve alanındaki ilk uygulamalardan olması onun tercih edilip yayılmasının sebepleri arasındadır.

2- Facebook Messenger

Facebook uygulamasının geliştirdiği bu mesajlaşma programı en çok kullanılan mesajlaşma programı sıralamamızda 2.sırada yer alıyor. Kullanıcıların facebook arkadaşlarına mesaj atabilmeleri için özellikle mobil cihazlarda bu uygulamayı kullanmayı adeta mecbur kılıyor buda kullanıcıların bu uygulamayı en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları sıralamasında 2. sıraya taşıyor.

3- Viber

Genellikle görüntülü görüşmeleri için kullanılan bu program En çok kullanılan mesajlaşma programları listemizde 3.sırada yer alıyor. Bu uygulamanın bu denli kullanılmasının temel sebebi ise yazılımsal olarak whatsapp uygulamasına çok benzemesidir.

4- WeChat

En çok kullanılan mesajlaşma programları listemizde 4.sırada olan whatsapp benzeri uygulama.

5- Line

En çok kullanılan mesajlaşma programları listemizde 5.sırada olan bu uygulama genellikle yurd dışında yaygın olarak kullanılıyor.

6- Snapchat

En çok kullanılan mesajlaşma programları listemizde 6.sırada olan Snapcaht anlık hikaye paylaşma devrimini başlatan uygulamadır. Bu uygulamanın hikaye paylaşma özelliğini kullanan whatsap ,facebook,instagram gibi uygulamaların bu tutumu uygulamanın kullanıcı sayısının düşmesine sebebiyet vermiştir.

7- Voxer

En çok kullanılan mesajlaşma programları listemizde 7.sırada olan uygulama hakkında pek bir bilgim olmamasına karşın adından iyi olduğu hakkında söz ettiriyor.

8- Skype

En çok kullanılan mesajlaşma programları listemizde 8.sırada olan skype genellikle mesajlaşma amacıyla değilde iş görüşmesi vb. amaçlarla bilgisayar ortamında kullanılıyor.

9- Bip

Genellikle turkcell kullanıcıların kullandığı bu uygulama turkcell operatorüne sahip kullanıcılara çok fazla kolaylık sağlıyor buda bu programı En çok kullanılan mesajlaşma programları listemizde 9.sıraya taşıyor.

10- Telegram

En çok kullanılan mesajlaşma programları listemizde 10.sırada olan telegram tek kelimeyle harika bir uygulma.

Hazırlayan: Çağla Üzel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir